Paskaita 12 kl. mokiniams

 

Vasario 20 d. informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapo metu vyko seminaras apie IT profesijos pasirinkimą. Seminare dalyvavo 9-12 klasių mokiniai, konkurso II etapo dalyviai. Šis seminaras sulaukė didelio dėmesio mokinių ir mokytojų, kurie domisi IT sritimi ir darbo rinkos tendencijomis, todėl konkurso organizatoriai dar kartą pakvietė „Alliance for Recruitment“ konsultantes pristatyti moksleiviams darbo rinkos aktualijas.

Gegužės 27 d. personalo paieškos ir atrankos kompanijos „Alliance for Recruitment“ konsultantės Akvilė Driskiūtė ir Indrė Valėnaitė kviečia į virtualų susitikimą „Profesijos pasirinkimas: kuo galiu ir noriu būti?“, kurio metu dalinsis įžvalgomis bei patarimais. 80 seminaro dalyvių konsultantės pristatys, kas yra darbo rinka, jos subtilybės ir aktualijos.

Šiuo metu darbo rinkoje egzistuoja dvi vienos paklausiausių darbo rinkos sričių – tai informacinės technologijos (IT) ir inžinerija. Plečiantis Lietuvos kapitalo įmonėms, besikuriant startuoliams ir į Lietuvą ateinant užsienio kapitalo įmonėms ar jų padaliniams, šių sričių profesionalų poreikis auga ir augs artimiausiais dešimtmečiais. Dažnai paskutiniųjų klasių moksleiviams dar ne itin aišku, o ką galima „dirbti“ šiose srityse, kokios profesijos yra tikslingiausios ir kokios atsakomybės tų specialybių, kurias norėtųsi dirbti. Seminaro tikslas – plačiau ir efektyviau supažindinti su perspektyviomis profesijomis.

Informacinės technologijos – tai kompiuterijų technologijų panaudojimas įvairiai informacijai gauti, siųsti, saugoti ar manipuliuoti. Daug skirtingų profesionalų dirba šioje srityje ir jų atsakomybės bei veikla skiriasi. Lietuvoje bene daugiausiai IT darbuotojų samdo didelės, tarptautinės korporacijos, tokios kaip bankai – Danske Bank, SEB Bank arba telekomunikacijų bendrovės, tokios kaip Telia. Taip pat rinkoje egzistuoja ir mažesnės, daugiau nišinės kompanijos arba augantys „startuoliai“, kurie darbo rinkoje yra lygiai taip pat trokštami darbdaviai kaip 1stdibs ir Interactio. Antroji sritis ypač populiarėjanti darbo rinkoje – elektronikos inžinerija. Pagrindinės profesijos šioje sferoje: elektronikos inžinierius, įterptinių sistemų programuotojas ir testuotojas.

Seminaro pabaigoje konsultantės akcentuos ne tik gero teorinio pasiruošimo, gerai išlaikomų brandos egzaminų (informatikos, matematikos, fizikos) svarbą, bet ir kitus labai svarbius aspektus kaip  socialiniai įgūdžiai, anglų kalba, papildoma „užklasinė“ veikla. Kad būtų lengviau pradėti planuoti savo karjerą patars, kuriame universitete pasirinkti studijas bei ką jau dabar svarbu žinoti mąstant apie dalyvavimą darbo pokalbiuose bei renkantis tolimesnį karjeros kelią.

Planuok savo ateitį jau dabar!

 

Dėkojame „Alliance for Recruitment“, kurie pasiūlė seminarų apie IT profesijos pasirinkimą idėją!

 

Daugiau informacijos apie seminarą el. paštu lina.vinikiene@bebras.lt